+371 67161664 IDS@IDS.LV
Lai nodrošinātu regulāru PVN atgūšanu no ārzemēm, lūdzam, Jūs degvielas karšu rēķinus, kuri vēl ir pie Jums, par periodu 2017. Gada janvāris – marts, nosūtīt uz SIA IDS līdz. 01.05.2017., lai mēs varētu pēc iespējas ātrāk sagatavot iesniegumus par 1. kvartālu. Uzņēmumiem, kuri sūta rēķinus par visu gadu – atgādinām, ka ir pēdējais  laiks apkopot un atsūtīt rēķinus par 2016. gadu.

Visos rēķinos/kredītrēķinos jābūt norādītai korektai informācijai – uzņēmuma nosaukumam, adresei, kā arī PVN reģistrācijas numuram.

Atgādinām, ka, ja esat Circle K Latvija klienti, tad Jūsu degvielas  rēķinu oriģinālus mēs saņemam tieši no Circle K, un Jums tie nav vēlreiz jāpārsūta. Ja nepieciešams pārliecināties par to, ka visi rēķini saņemti, sazinieties ar mums, lai to pārbaudītu.

Ja lietojat citas degvielas kartes, pārliecinieties, vai kādi oriģinālie rēķini PVN atgūšanai tomēr nav pie Jums.

Uzņēmumiem, kuri degvielas uzpildes ir veikuši ar AS24, UTA degvielas karti – rēķinus nepieciešams sūtīt kopā ar rēķinu izdrukām visām valstīm.

Vēlamies arī atgādināt, ka uzņēmumiem, kuri izmanto Itālijas maksas ceļu kartes, kuras nav izsniedzis uzņēmums FDE A/S nepieciešams pašiem  iesniegt arī VIACARD rēķinus.

Eiropas Savienības likumdošana nosaka, ka katrā valstī uzņēmumam vienā periodā drīkst būt tikai viens PVN aģents, ja esat parakstījuši līgumu ar diviem aģentiem, PVN atmaksa tiks atteikta. Kā arī vēlamies vērst uzmanību, ka Jūsu uzņēmuma rēķinus, labprāt saņemtu katru mēnesi.

PVN info jaunumi.

Lielbritānija

PVN par automašīnu  nomu ir atgūstams ES valstu uzņēmumiem 50% apmērā;

Nīderlande

PVN par gāzi ir atgūstams;

Somija

PVN no Somijas par automašīnu mazgāšanu vai bākas tīrīšanu vairs nav atgūstams, rēķinam jābūt izstādītam ar 0% PVN

SVARĪGI

Uzņēmumiem, kuri reģistrēti akcīzes nodokļa atgūšanai no Beļģijas:

– Lūdzu, informējiet mūs, kad saņemiet no Beļģijas iestādēm kompensāciju par akcīzes nodokli dīzeļdegvielai.